Nejčastější chyby při žádosti o půjčku
Aby byla vaše žádost o nebankovní půjčku schválena, musíte k tomu splnit určité požadavky. Jedná se obvykle o doložení příjmů a dokladu totožnosti. V tomto článku si ukážeme nejčastější chyby, kterých se žadatelé o půjčku dopouštějí, a jak se jim vyvarovat. Vyhnete se tak tomu, že by vaše žádost skončila jako zamítnutá.
Společnosti poskytující nebankovní úvěry musí splňovat přísné regulační požadavky. Každou žádost o úvěr tak musí pečlivě posuzovat a vyžadovat veškeré potřebné náležitosti. Před podáním žádosti si pečlivě pročtěte požadavky a ujistěte se, že máte k dispozici všechno potřebné. Pamatujte, že čím více bude vaše žádost kompletní, tím větší budou šance na její schválení.
Nečitelné nebo neplatné doklady
Jedním z častých důvodů pro zamítnutí půjčky bývají nečitelné nebo neplatné doklady. Pokud poskytovatel úvěru nemůže ověřit vaši totožnost nebo vaše údaje, může být žádost zamítnuta.
Měli byste tedy poskytnout kvalitní a co nejvíce čitelné kopie nebo fotografie dokladů.
Pokud jsou fotografie dokumentů neostré nebo tmavé, může to ztížit jejich posouzení a v nejhorším případě vést rovněž k odmítnutí žádosti. Zároveň je důležité, aby doklad na fotografii byl viditelný včetně všech jeho rohů. V případě, že zašlete fotku občanského průkazu, na které chybí některá část, žádost o půjčku nebude moci být vyhodnocena.
Použijte proto dobrý fotoaparát nebo mobilní telefon a snažte se vyfotit celé dokumenty s kvalitním rozlišením a při dostatečném osvětlení.
Pamatujte, že i malé chyby mohou mít vliv na schválení žádosti o úvěr. Při fotografování a nahrávání dokumentů buďte pečliví a důkladní Ve většině případů jste pak zpětně dotazováni klientským centrem o nahrání lepších fotografií nebo skenů, což však může dobu vyhodnocení žádosti zbytečně prodloužit a vy tím ztratíte více času.
Falešné doklady
Nezapomeňte, že jakýkoli pokus o zaslání falešných dokladů nebo informací, se vám rozhodně nevyplatí. V takovém případě to totiž může nejen vést k okamžitému zamítnutí žádosti o půjčku, ale také k trestnímu stíhání.
Neprokazatelný příjem
Doložení příjmů je důležitým faktorem při posouzení schopnosti splácet úvěr. Poskytovatel úvěrů potřebuje zjistit, zda máte dostatečný příjem na to, abyste úvěr splatil včas. Každý žadatel tak musí prokázat své příjmy z různých zdrojů jako jsou zaměstnání, podnikání, brigády nebo důchod.
Prokázání příjmů můžete provést několika způsoby. Zde rovněž záleží na poskytovateli a typu vašeho příjmu. Pokud máte zaměstnání na plný úvazek, měli byste poskytnout výpisy z účtu, na který vám zaměstnavatel vyplácí mzdu. Pokud podnikáte, musíte kromě výpisu z účtu s viditelným příjmem doložit i k tomu příslušné faktury.
V případě, že váš příjem nemůžete prokázat, bude žádost pravděpodobně zamítnuta.
Nedostupný telefon
Po vytvoření žádosti a doložení všech dokladů vás ještě pravděpodobně bude čekat hovor se zákaznickým servisem, ve kterém s vámi operátor projde a zkontroluje veškeré informace, které jste v žádosti uvedl. Často se však stává, že žadatelé bývají nedostupní, což výrazně prodlužuje dobu schvalování do doby, než se s nimi operátoři spojí.
Vědomí těchto nejčastějších chyb vám může pomoci vyhnout se komplikacím při žádosti o nebankovní úvěr a zajistit, aby proces žádosti proběhl hladce a úspěšně. Rovněž pamatujte, že nebankovní úvěr je velká zodpovědnost a měli byste si být jisti, že si ho můžete dovolit a že budete schopni splácet včas.
V případě jakýchkoli nejasností můžete kontaktovat společnost, od které žádáte o úvěr. Zákaznický servis PůjčkaPlus je tu pro vás každý pracovní den od 8:00 do 17:00 a naši operátoři vám ochotně pomohou vyřešit jakékoli problémy, které u žádosti mohly nastat.
Reprezentativní příklad:
Celková výše spotřebitelského úvěru 1000 Kč; Doba trvání 30 dní; Poplatek za poskytnutí úvěru 360 Kč; Roční úroková sazba 36,5 %; RPSN 5395,58 %; Celková částka splatná spotřebitelem 1390 Kč.